Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

ШБ - центр загальнодоступної інформації



Потужний потік нової інформації, реклами, застосування комп'ютерних технологій на телебаченні, розповсюдження ігрових приставок, електронних іграшок і комп'ютерів надають велику увагу на виховання дитини і його сприйняття навколишнього світу. Істотно змінюється і характер його улюбленої практичної діяльності - гри, змінюються і його улюблені герої і захоплення. Раніше інформацію з будь-якої теми дитина могла отримати за різними каналами, наприклад, підручник, довідкова література, лекція вчителя, конспект уроку.
Але, сьогодні, з огляду на сучасні реалії, виникає необхідність  вносити в навчальний процес нові методи подачі інформації. Виникає питання, навіщо це потрібно. Вже давно доведено, що кожен учень по-різному засвоює нові знання. Раніше  важко було знайти індивідуальний підхід до кожного учня. Тепер же, з використанням комп'ютерних мереж і онлайнових засобів, з'явилась можливість подавати нову інформацію таким чином, щоб задовольнити індивідуальні запити кожного учня Необхідно навчити кожну дитину за короткий проміжок часу засвоїти, перетворити і використати в практичній діяльності величезні масиви інформації. Дуже важливо організувати процес навчання так, щоб учень активно, із цікавістю і захопленням працював на уроці, бачив плоди своєї праці і міг їх оцінити. 
Усі шкільні бібліотеки нині покликані стати центром загальнодоступною інформації. Шкільна бібліотека сьогодні має вирішувати поліфункціональні завдання у суспільстві:  бути функціонально грамотним і затребуваним в світі. Сьогодні інформаційне середовище швидко змінюється, змінюється і роль шкільних бібліотек. 
Бібліотека у шкільництві... Що це? Інформаційний, освітній,культурно-досуговий елемент освітньої середовища. Кожна бібліотека виробляє своєю стратегії розвитку. Особливість шкільної бібліотеки - функціонування її як соціальної системи у межах школи. У зв'язку з цим, вона виконує 80% потреб освітнього закладу. Школа ставить за мету - створити умови для на розкриття творчого потенціалу дитини. 
Бібліотека, як елемент освітнього середовища, здатна активізувати творчий, інтелектуальний потенціал учня. 
Головне завдання шкільної бібліотеки як інформаційного центру є допомога учням і вчителям в навчально-виховному процесі. Вона надає інформацію, необхідну для  успішного існування в сучасному суспільстві, де знання грають важливу роль. 
Шкільна бібліотека прищеплює учням потребу в постійній самоосвіті, розвиває уяву, виховує громадянську відповідальність. Доведено, співробітництво бібліотекарів та вчителів сприяє підвищенню рівню грамотності учнів, розвиткові навичок читання, запам'ятовування, і навіть виробленні вміння користуватися інформаційно-комунікативними технологіями.