Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Довідка про бібліотеку


Шкільна бібліотека була створена в 1972 році, фонд художньої літератури складав близько 800 примірників. Наша бібліотека розташована на першому поверсі школи. Займає ізольоване приміщення. Загальна площа - 98 кв.м. Кількість читальних місць у читальному залі – 10. В бібліотеці у наявності необхідне бібліотечне обладнання, нормативна документація. В читальному залі є комп'ютер, підключений до мережі Internet і локальної мережі, та принтер. Читачі отримують для читання книги з фонду бібліотеки, енциклопедіями та довідниками користуються у читальному залі. Всі учні та вчителі можуть користуватися комп'ютером: - набрати та розпечатати методичні матеріали, текст реферату , повідомлення до уроку, - знайти необхідну інформацію в мережі Internet, - користуватися електронною поштою, - записати необхідну інформацію на електронні носії, - переглянути відеороліки, прослухати музику. При необхідності бібліотекар завжди допомагає читачам, надає консультацію
Завідуюча бібліотекою – Мельник Людмила Станіславівна, освіта – вища, стаж роботи в шкільній бібліотеці – 30 років.
 Фонди бібліотеки ( на 1 листопада 2014 року ) Основний фонд бібліотеки – 18351 книг Підручники – 14357 примірників Газети та журнали (передплачено на 2016 рік) – 16 найменувань. У фонді бібліотеки є документи на електронних носіях – 30 дисків, створено електронна база навчального фонду, періодичних видань. У бібліотеці ведуться алфавітний та систематичний каталоги, краєзнавча та народознавча картотеки, систематична картотека статей, реєстраційна картотека руху підручників Середня кількість відвідувань в бібліотеці – 25. Середня книговидача – 25. У рамках проведення акції "Подаруй книгу шкільній бібліотеці"в жовтні 2014 бібліотека отримала 71 книгу на суму 2388 грн. 
На 2016-й рік передплачено Завдання шкільної бібліотеки Сприяння реалізації державної політики в галузі освіти; Повноцінне інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу Вивчення інформаційних потреб та запитів читачів Формування в учнів основ інформаційної культури Прищеплення любові до книги, виховання культури читання, бережного поводження з друкованими виданнями Залучення кожного учня до систематичного читання з метою успішного вивчення предметів, розвитку мовлення, пізнавальних інтересів та здібностей. Виховання мислячого, вдумливого, грамотного читача з високим рівнем бібліографічної культури; Співпраця з педагогічним колективом з питань виховання та розвитку дітей. Сприяння підвищенню науково-методичної педагогічної майстерності працівників школи. Масова робота бібліотеки Спільна робота з педагогічним коллективом Методичне забезпечення виховної та позаурочної роботи: 
Тематичні добірки із методичними рекомендаціями Розробки, сценарії заходів різноманітної спрямованості 
Робота з класними керівниками: Спільне проведення виховних годин, позакласних заходів (літературні ранки, інтелектуальні ігри, позакласні часи, екскурсії до міської бібліотеки для дітей) 
Робота з вчителями-предметниками: Спільне проведення предметних тижнів (книжкові виставки, огляди літератури, бліц-турніри, презентації книг, конкурси), допомога при підготовці до олімпіад. Книжкові виставки - це оперативна форма масової роботи, що вражає уяву дітей, викликає бажання підійти подивитися, послухати розповідь бібліотекаря, взяти книгу для читання. Вони допомагають ознайомити учнів з нашим фондом 
 Індивідуальна робота з читачами складання індивідуальних рекомендаційних планів читання; індивідуальні бесіди під час запису та обміну книжок, видачі та прийому підручників; аналіз читацьких інтересів Заходи щодо збереження фондів бібліотеки 
 Заходи щодо збереження фондів бібліотеки проводяться з метою виховання в учнів бережливого ставлення до навчальної книги, поваги до праці людей, які її створюють, відповідальності за правильне і раціональне використання підручників, створення і поповнення бібліотечних фондів, покращення комплектування шкільних бібліотек. 
В таких заходах беруть участь учні всіх класів, класні керівники, вчителі-предметники, бібліотекар. Оформлюється стенд “Живи, книго!” Проводяться рейди-перевірки стану підручників двічі на рік У класах діють пости бережливих, оформлюються екрани збереження підручників Проводяться бесіди з учнями Працює “Книжкова лікарня” Щорічно проводиться акція “Подаруй книгу шкільній бібліотеці”, поповнюється фонд бібліотеки.